PİKNİK AKTİVİTELERİ

Piknik aktivitelerinin her birinde 1 adet moderatör bulunur. Her aktivitenin uygulanması için gerekli minimum katılımcı sayısı farklıdır. Bu sayı sağlanır sağlanmaz moderatör tarafından oyunlar başlatılır. 

İsteğe göre seçilebilecek Piknik Oyunları aşağıdadır:

Takımlara ayrılan çocuklar karşılıklı sıra olurlar.  Çocuklar Belirlenen alanı çuvalın içerisinde zıplayarak tamamladıktan sonra çuvalı takım arkadaşına verir. Amaç en hızlı şekilde tüm takımın rotayı tamamlamasıdır.

Normal araçlardan biraz farklı olan bu araç ile takım olarak hareket etmeli ve finişe ulaşmalısınız. Birbirine bağlı olan tahta parçalar, verilen ipler yardımı ile hareket ettirilerek hedefe ulaşılır.

Küçük ve büyük katılımcılarımız kendi takımlarını kurarak en iyi skoru elde edebilmek için eğlenceli  bir maç oynayacaklarıdır.

Takımdaki herkes el ele tutuşarak bir daire oluşturur. Verilen Hulahoplar, eller birbirinden ayrılmadan tüm daireyi tamamlayacak şekilde hareket ettirilir .

Kenarları iplerle bağlı olan olukları kullanarak toplar bir kutudan diğerine taşınmalıdır. Bu esnada gidilen mesafe kadar oluk olmayacağından, topun ilerlemesi için çocukların sürekli hareket halinde olması gerekmektedir. Tuttuğu oluktan topu geçiren çocuklar hemen sıranın sonuna geçerek topu bitiş kovasına taşımaya çalışırlar. Bir oluğu iki katılımcı karşılıklı tutmalıdır.

Kenarları iplerle bağlı olan olukları kullanarak toplar bir kutudan diğerine taşınmalidir. Bu esnada gidilen mesafe kadar oluk olmayacağından, topun ilerlemesi için çocukların sürekli hareket halinde olması gerekmektedir. Tuttuğu oluktan topu geçiren çocuklar hemen sıranın sonuna geçerek topu bitiş kovasına taşımaya çalışırlar. Bir oluğu iki katılımcı karşılıklı tutmalıdır.

Çocukların, ağızlarında tuttukları kaşığın üzerinde bulunan  yumurtayı düşürmeden ve hızlı şekilde bitiş noktasına getirmeleri gerekmektedir.

Bir ipin karşıt uçlarını tutan iki takım birbirini orta çizgiye çekmeye çalışır.

Çocuklar masaların üzerinde bulunan tabakları krem şanti ile doldurduktan sonra karşılarında bulunan hedefi bu tabak ile vurmaya çalışırlar

Voleybol sahasında takımlar oluşturuldukça küçük turnuvalar düzenlenecektir.

Üzerinde bulunduğunuz halı sihirli bir halıdır ve bu halının üzerine çıktıktan sonra bir daha dışarı çıkmamanız gerekmektedir. Yapmanız gereken ise dışarıdan yardım ve destek almadan ve kesinlikle halıdan başka hiçbir yere basmadan bu halıyı ters çevirmektir.

Katılımcılar, bir çocuk bir veli olacak şekilde tek sıra halinde dizilirler. Verilen topu ilk sırada bulanan çocuk bacaklarının arkasından geçirerek hemen arkasındaki kişiye verir. 2. sırada yer alan kişi bu sefer topu başının üzerinden geçirerek arkadaki kişiye vermeye çalışır ve sıra tamamlanana kadar oyun bu şekilde devam eder

Görev çok basittir : Takımlar 20 adet makarna çubuğu, 100 cm ip (tel) 100 cm bant ve marshmallow  ile  en uzun ayaklı yapıyı inşa etmek zorundadırlar. Marshmallow en tepede olmalıdır.

Takımlar kendilerine planı verilen labirenti 2mx2m ebadındaki cırt cırtlı brandanın üzerinde oluşturduktan sonra belirlenen sürede bir tenis topunu A noktasından B noktasına götürmeye çalışırlar. Labirent duvarları ve tuzak noktalar arasından bunu başarmak sanıldığı kadar kolay değildir.

Takım elemanları karşılıklı sıralanıp, parmaklarının üzerindeki polü yavaş yavaş aşağı indirip sonra yukarıya çıkarırlar

Takımınıza verilen ipleri tek elinizi kullanarak ve sürekli hareket ederek düğüm yumağı haline getirdikten sonra rakip takım ile değiş-tokuş yapacak, yine tek elinizle ve hareket ederek rakip takımdan önce çözmeye çalışacaksınız.

Benzeri bir resmi çizebilmek hiç birimiz için zor olmamalı, belki daha detaylı bile olabilir, elbiseler, bir ev, ağaçlar, şirket logosu ya da ismi vs.

Peki kalemi bütün takım üyelerinin aynı anda tutacağı bir düzenek yaratılır ise?

Misafirler kendileri için kurulan düzenek yardımı ile alanda bulunan bir ağaca ya da direğe tırmanmaya çalışır.